معرفی بهترین کتاب برای تربیت فرزند در سال های اول تولد – وبلاگ طاقچه

بلر متوجه شد که شرایط محیطی مثل آشفتگی و ناآرامی در خانواده تاثیر زیادی بر سطح کورتیزول ( هورمون استرس) کودکان دارد اما فقط در صورتی که مادران بی توجه و غیر مسئول باشند! با توجه به توانایی زن در پرورش و تربیت طفل، دست آفرینش برای خلقت انسان، بطن زن را برگزیده است، زیرا او امانتدار مناسبی برای حفظ و نگهداری این ودیعه الهی است و هم پس از تولد تا زمان حیات خویش حامی و پناه فرزند است و از هیچ ایثاری در رشد و کمال او دریغ ندارد. اگر به تربیت فرزند و رشد اجتماعی او اهمیت میدهید و میخواهید به عنوان والد، بهترین شکل از والد بودن خود را به کار بگیرید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید. کودک تا سه سالگی تنها با مادر همانندسازی می کند، چه دختر باشد چه پسر، اما از حدود پنج سالگی کودک وارد سیر همانندسازی با والد جنس موافق می شود.

اگر به طور دقیق نگاهی به اطراف خودتان بیندازید، تعداد زیادی از والدین را میبینید که برای معرفی شدن به عنوان یک والد خوب، تمام تلاششان را میکنند. در این شرایط کودکان خیلی زود یاد میگیرند که اگر میخواهند چیزی به دست بیاورند، بهتر است والدین در یک جبهه نباشند. آنوقت طرف کسی را میگیرند که خواستهشان را برآورده کند.فرزند ما اصلا به طور اختیاری این کار را نمیکند . خوشحال میشویم در قسمت دیدگاهها که در انتهای همین صفحه قرار داده شده ، نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید. تبصره1- اشخاصی که واسطهگری در ارتکاب جرم موضوع این ماده را حرفه خود قرار داده باشند، به میانگین حداقل و حداکثر تا حداکثر مجازات مباشر جرم محکوم و در غیر اینصورت به مجازات معاون محکوم میشوند. با تولد فرزند جدید، پدر من به دیدگاهی رسید كه به قول روانشناسان دوباره پدر شدن را تجربه كند واین بار با اجتناب از خطاهای گذشته – كه بر من اعمال شده بودند – پدر بهتری باشد. بسیاری از افراد درباره پیشینه و تاریخچه فرزند پروری اطلاعات چندانی ندارند و اگر از آنها درباره این مسئله سوال کنید، به پاسخ روشنی نمیرسید.

دریابید که از 2 تا 5 سالگی چه نقاط عطفی، اجتماعی، شناختی و جسمی را از کودک خود انتظار دارید. با این همه فرض کنیم با انجام همه مراحل گفته شده و تلاشهای خلاقانه خودتان موفق به ترغیب همسرتان برای ایجاد هماهنگی لازم در تربیت فرزندتان نشدید، در این صورت چه باید کرد؟ کودکانی که زیر دست والدین طرد کننده تربیت می شوند دچار مشکلات عزت نفس شده، در مدرسه دچار مشکل می شوند، مشکلات رفتاری زیادتری دارند و نمی توانند به اندازه سایر کودکان شاد باشند. درباره انسانها نمی توان این لفظ را استفاده کرد. بهتر از کودک بخواهید که دستورات را تکرار کنید. به طور کلی میتوان گفت که فرزند پروری و شیوههای تربیتی، از سالها پیش در میان جوامع مطرح شدند و تا به امروز، تغییر و تحولات زیادی را از سر گذراندهاند. نکته دیگر اینکه، لازم است در محبّت والدین، نوع محبّت نسبت به سن فرزند و جنسیت او مورد ملاحظه قرار گیرد، مثلاً گامبرداشتن پدر با فرزند نوجوانش شاید برتر از بوسیدن او باشد، چهبسا ابراز محبّتی که به سن او تناسب ندارد، نتیجه معکوس بدهد. کودک هجده ماهه به ظاهر بزرگ شده است و جست و خیز دارد؛ اما از نظر نوع روابطش با مادر بسیار شبیه بچه شیرخوار است.

هرگونه شتاب زدگی کودکانه برای خروج زودرس از این مرحله، رشدیافتگی و بزرگ منشی او را با تأخیر روبه رو می کند. برخی مطالعات شواهد محکم تری را آشکار ساختند. به نظر شما اگر همسرمان همکاری لازم را به خرج نداد چه کار میتوانیم بکنیم؟ وقتی پدر و مادر با هم درباره مسئله ای بحث میکنند و هر یک میخواهند حرف خود را به کرسی بنشاند، چه پیامی را ناخواسته به فرزند خود منتقل میکنند؟ یکی از این امور حضانت فرزند در زمان طلاق است. حضانت فرزند پسر بعد از طلاق با کیست؟ مادر به دلیل ارتباط بیشتر با فرزند و نزدیکی عاطفی با او، همچنین احساس مسئولیت و دلسوزی بیشتر مادر برای فرزند، معمولا وظیفه اصلی تربیت فرزند را بر عهده دارد. آنها معتقدند بهتر است مادر به علت ارتباط بیشتر با کودک این نقش اصلی را برعهده بگیرد و پدر نظراتش را در مورد تربیت کودک تنها با مادر در میان بگذارد و خود سعی نکند به روش خود به کودک آموزش دهد. اگر همه تلاشتان را برای ترغیب همسرتان به هماهنگی در تربیت به کار گیرید و بر این موضوع تنها یکی دو ماه تمرکز کافی داشته باشید و با خود قرار بگذارید که هرشب تنها 15 دقیقه وقت بگذارید و یک مقاله رایگان در اینترنت بخوانید تقریبا به جز در موارد نادر ، به هدف خود خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید